יול 19, 2017 - כללי    אין תגובות

פעילות גיבוש לעובדי ארגונים

בעבר, האסוציאציה הראשונה של פעילות גיבוש הייתה שונה לחלוטין מזו של היום. מה השתנה ומה זה אומר לגבי הארגון שלכם? כל התשובות בהמשך!

אז והיום

בעבר, כשהיו מדברים על פעילויות גיבוש, מיד כולם היו חושבים על פעילות לגיבוש בגן או של הכיתה. למעשה, אף אחד לא חשב על גיבוש בין עובדי חברה ולא הבינו את המשמעות והחשיבות. כיום לעומת זאת, בזכות ההבנה וההכרה בחשיבות של פעילויות גיבוש לעובדי חברות וארגונים, ארגונים רבים כבר עורכים לעובדיהם פעילויות גיבוש וכאשר אדם מבוגר מספר על פעילות כזו או אחרת שהוא נכח בה, הוא לא מקבל תגובה של הרמת גבות.

מחולל השינוי

הכל התחיל מחברות וארגונים, שהחליטו לעשות מעשה ולנסות ליצור אווירה יותר מגובשת בין העובדים באמצעות פעילויות שונות וראו עד כמה פעילויות אלו תרמו הן לעובדים והן לארגון. הארגונים שמו לב לכך, שאווירה יותר מגובשת בין העובדים מגבירה משמעותית את המוטיבציה של העובדים לעבוד ואת הלויאליות שלהם לארגון וכך קל יותר לשמר אותם ולפתח אותם בתוך הארגון עצמו.

המצב כיום

מאז שהתחיל הטרנד של פעילויות גיבוש לעובדי חברות וארגונים, כמעט אין ארגון או חברה, המציעים פעילות גיבוש לעובדים לפחות פעם בשנה ומסוגים שונים. יש ארגונים, שבוחרים אף להוציא את העובדים שלהם לפעילות גיבוש במשך לילה או יותר והכל רק במטרה אחת – ליצור גיבוש בין העובדים תוך יצירת רגשות חיוביים כלפי הארגון. שתי  ציפורים במכה אחת!

איך זה עובד?

כאמור, ישנם סוגים רבים מספור של פעילויות גיבוש. המשותף לכולן הוא המטרה שלהן, שהיא יצירת אווירה שונה בין העובדים ומתן לגיטימציה לחשוף את עצמם ולהיפתח בפני הקולגות שלהם באווירה אישית ולא של עבודה. לעתים ניתן לעשות זאת בתוך המבנה של הארגון, אך החיסרון של פתרון זה הוא בכך, שהאווירה של העבודה נשארת בתוך המבנה וקשה להתנתק ממנה. אם כן, האפשרות הנוספת היא לערוך פעילות גיבוש מחוץ לארגון ולאפשר לכל עובד להביא את הצדדים האחרים שלו, אותם הוא לא נוהג לחשוף במהלך שעות העבודה שלו ולאפשר לו גם להכיר צדדים אלו אצל חבריו.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן