אפר 23, 2014 - כללי    אין תגובות

עשה זאת בעצמך: התקנת פרקט


אם אתם חולמים להתקין פרקט ומעוניינים לחסוך בעלויות ההתקנה, כדאי שתדעו שכיום כמעט כל אחד יכול להתקין פרקט בכוחות עצמו. במאמר זה ניתן כמה טיפים שיעזרו לכם להעניק לביתכם מראה כפרי.

הביקוש לפרקטים בישראל שובר כל שיא אפשרי. הודות למראה העץ שיוצר אווירה ביתית חמימה ונעימה, ישראלים רבים מעדיפים לרכוש פרקטים ומוותרים על אריחי הקרמיקה המיושנים. מה שהפך את מדרכי העץ לנפוצים ולפופולריים יותר מאי-פעם הוא עצם האפשרות להתקין אותם באופן עצמאי באופן פשוט, קל ונוח – אפשרות אשר הוזילה את המחיר באופן משמעותי. אם גם אתם מעוניינים להתקין פרקט בכוחות עצמכם, הטיפים הבאים מיועדים עבורכם!

מאיפה מתחילים?

הדרך הטובה, היעילה והזולה ביותר לשדרוג מראה הדירה שלכם היא התקנה של פרקט למינציה. מדדו את השטח שברצונכם לחפות (שימו לב – פרקטים אינם מתאימים לאמבטיה, לשירותים ולאזור המטבח בגלל רגישותם למים), וקנו פרקט למינציה באחת החנויות המתמחות בכך. השתמש בפלס כדי לוודא שהרצפה שברצונכם לחפות ישרה.

שלוש, ארבע ולעבודה

  • לפני ההתקנה יש להניח את הפרקט על רצפת החדר המיועד להתקנה למשך יומיים, על מנת שיתאקלם לחדר. כמו כן, יש לפרק דלתות ולפנות מהחדר את הריהוט.
  • במידה וברצפה שברצונכם להתקין פרקטים יש שקעים או שהיא אינה ישרה דיה, השתמשו במדה מפלסת.
  • הניחו את הפרקט באופן מאונך לקיר הארוך של החדר. הציבו את הספוגים במקום המיועד להנחת הפרקט. יש לחתוך בעזרת סכין יפנית את הספוג בהתאם לגודל השטח. הדביקו את חלקי הספוג זה לזה בעזרת מסקינטייפ.
  • בין הפרקט לקיר יש לשמור על מרווח של כ- 8 מ"מ על מנת לאפשר לפרקט לנשום. ניתן להשתמש בחוצצים קנויים או כאלה שתכינו בעצמכם, ולהניח אותם בין הפרקט לקיר.
  • יש להניח את הפרקט, קורה ליד קורה. חברו את הפין למגרת על ידי הרמת הקורה לזווית של °45, וחיבורה תוך כדי הורדתה. במידה והחיבור לא יצא טוב, היעזרו בפטיש, דפקו קלות על חתיכת גומי עד לקבלת חיבור מושלם.
  • את החתיכה האחרונה של הפרקט צריך לחתוך. יש להפוך את הקורה כך שגבה יופנה אליכם, להצמיד אותה לקיר ולסמן עם עפרון את מיקום החיתוך. כעת כל מה שנותר הוא לנסרה. את השורה הבאה התחילו עם השארית שנותרה בידכם. המשיכו לשורות הבאות, עד שתגיעו לשורה הארוכה.
  • את השורה האחרונה תצטרכו לחתוך לאורכה, כדי להתאימה לחלל שנותר.
  • כעת הגעתם לשלב הפאנלים: יש לחתוך את קורות העץ באמצעות מסור זווית. הדביקו אותם אל הקיר באמצעות דבק חם. שימו לב שבחדר סטדנרטי תצטרכו ארבע פינות פנימיות בגודל °90 אך גם זוויות חיצוניות.
  • השלב האחרון הוא חיבור הספים: יש לנסרם לפי המידות הרצויות ולהדביק אותם למקומם באמצעות סיליקון. חזקו את ההדבקה בעזרת סלוטייפ עבה, והסירו אותו לאחר שיחלפו 6 שעות.
  • במידת הצורך יש לקצר את הדלתות בטרם שתחזירו אותן למקומן.

בהצלחה J

Interior of modern apartment - kitchen and lounge

Comments are closed.


דילוג לתוכן