פבר 28, 2016 - כללי    אין תגובות

סוגי מכונות שטיפה

מכונות שטיפה מתאימות היום למגוון גדול של שימושים בשוק הפרטי והציבורי. כדי להגיע לבחירה הנכונה ביותר, עליכם להכיר את הסוגים השונים או לחלופין לפנות לייעוץ מקצועי.

ישנם סוגים שונים של מכונות שטיפה וההבדלים ביניהם מתבטאים בשימושים שלהם. כל מכונה כזו משמשת למטרות שונות ופועלת בשיטה אחרת. אילו סוגי מכונות שטיפה קיימות? מה ההבדל בין הסוגים השונים ולמה כל מכונה משמשת? לפניכם כל הפרטים החשובים אודות מכונות שטיפה אלו.

מכונת שטיפה בלחץ מים – על מה ולמה?

מכונות נפוצות ולהן דגמים רבים. הן מתאימות גם לשימוש ביתי וגם לשימוש מקצועי-מסחרי. מכונות שטיפה מגיעות בעוצמות שונות, הן מתאפיינות בצריכת מים נמוכה ועדיין יש להן הספק עבודה גדול. הן מתאימות לשימוש בתוך ומחוץ למבנה ובעיקר לניקוי לכלוך קשה ודביק מציוד וכלי רכב. יש להן מנוע חשמל או בנזין ומשאבה. המשאבה לוחצת את המים בזרם חזק מאוד החוצה, לאחר שהתערבבו בסבון במכל פנימי, כאשר הניקוי מתאפשר כתוצאה מהכוח הרב שמופעל בהתזה. מכונות אלו בנויות להתמודד עם עומס עבודה רב, הן מותאמות לסוג העבודה ולסביבתה וטווח מחירן רחב.

מכונות שטיפה בלחץ מים חמים

נקראות גם גרניק ומתאימות לניקוי משטחים ומתקנים תעשייתיים מלוכלכים במיוחד. הן פועלות בעזרת חשמל או על ידי מנוע סולר והן מצוינות למוסכים, בתי מלאכה, סדנאות ומפעלי תעשייה שבהם יש להסיר לכלוך מסיבי כמו שמנים למשל ולכן ניתן לעשות זאת רק בעזרת מים חמים.

מכונות שטיפה בלחץ מים קרים

מכונות אלו מתאימות גם לבתים פרטיים או לעסקים קטנים יותר. הן מיועדות להתמודד עם דרגות לכלוך פחות קשות מאשר מכונות הפועלות על לחץ מים חמים. הן דורשות פחות אנרגיה ולכן גם מחיריהן יותר זולים באופן משמעותי בהשוואה לחלופה. במכונות שטיפה בלחץ מים קרים ניתן לעשות שימוש ביתי הן חיצוני והן פנימי.

מכונות שטיפה בקיטור

נקראות גם קיטוריות ומתאימות לשימושים תעשייתיים וביתיים, תלוי בדגמים. מכונות הקיטור מנקות בצורה יסודית ביותר והן מסירות לכלוך עיקש תוך כדי חיטוי המקום והמסת הלכלוך. מכונות קיטור מתאימות גם למקומות כמו שירותים, מקלחות ומטבחים ביתיים או תעשייתיים. במכונה זו לחץ הקיטור אחראי לביצוע עבודת הניקיון והוא משמש גם על תקן הסבון.

מכונות טיאוט

מכונות שמיועדות להתמודד עם מרחבים ושטחים גדולים ביעילות ובמהירות, כך שהניקיון מתבצע ביסודיות. ישנם שלושה סוגים עיקריים של מכונות טיאוט כאשר בחלק ממכונות הטיאוט יש גם אפשרות לשטוף לאחר הטאטוא. בין המכונות שקיימות –

  • מכונות טיאוט לטאטוא משטחי בטון ובניינים – יש להן מנוע חשמלי ומטאטאים קטנים
  • מכונות טיאוט לטאטוא במקומות צרים – רכב צר, קטן וממונע הנכנס למקומות צרים
  • מכונות טאוט לטאטוא כבישים רחבים – הן מורכבות על משאיות.

מסתבכים? זה הזמן לפנות למומחים

בחירת מכונת שטיפה יכולה להיות משימה מאתגרת ללא הידע הנכון. לכן כדי להגיע לבחירה מושכלת מומלץ וכדאי שתפנו למומחים בתחום, הם כבר יכוונו אתכם אל עבר מכונת השטיפה האידיאלית לצרכים שלכם.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן