מאי 28, 2013 - כללי    אין תגובות

מתכננים לטייל בקיץ? אל תשכחו את הנושא של טסט לרכב

מטיילים בעלי תחושת אחריות יודעים שחלק בלתי נפרד מהצלחת הטיול תלויה באמצעים העומדים לרשותם. במילים אחרות, מטיילים לא יכולים להרשות לעצמם להגיע אל הטבע ללא רכב תקין, בטיחותי ושמור. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא להקפיד על החוק, ולבצע טסט לרכב.

טסט לרכב

למרות שמדובר על חובה המוטלת על כל נהג בישראל, לא כל המטיילים מוצאים את הקשר בין טסט לרכב לבין החופשה הבאה שלהם. הטסט הוא מבחן כשירות, אשר מטרתו העיקרית היא לוודא שעל כבישי הארץ נוסעים אך ורק כלי תחבורה תקינים. מבחן הכשירות נקבע על פי סטנדרטים מחמירים של משרד הבטיחות, והטסט מתבצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים.

מבחן כשירות יכול לעזור למטיילים המעוניינים לחפש אחר אטרקציות בטבע במספר היבטים. ראשית, הטסט כאמור בודק האם הרכב עומד בתקני הבטיחות הדרושים לנסיעה. משפחה צריכה לצאת אל הטבע עם רכב תקין, שאינו מזהם את הסביבה או פוגע באטרקציות. שנית, הטסט מאפשר בדיקה של הבלמים, וכך מצמצם את הסיכון אותו לוקחים המטיילים בזמן נסיעה בטבע, בדרכי עפר, בשבילים לא מסומנים או בדרכים אחרות.

אילו בדיקות בטסט לרכב משפרות את בטיחות הטיול שלכם?

במהלך מבחן כשירות נבדקות סוגיות רבות אשר תורמות לבטיחות של מטיילים:

א. בדיקת אורות – מטיילים לא תמיד יודעים מתי הטיול ייגמר, ולכן הרכב שלהם צריך להיות בעל מערכת אורות תקינה. האורות יכולים לעזור למטיילים למצוא מקומות למנוחה, לזהות שילוט, ולהימנע מסכנות בלתי צפויות.

ב. בדיקת היגוי, צירים, מתלים וסרנים – כלי רכב עליו נוסעים מטיילים צריך להגיב באופן מדויק לדרישות של הנהג. מטיילים בטבע לא תמיד יודעים כיצד לבצע היגוי על גבי שטח סלעי או קרקע בוצית, לכן הטסט מבטיח את היעילות האופטימאלית של הרכב.

ג. בדיקת מצב הצמיגים וכיוון הגלגלים – צמיגים באיכות גבוהה הם תנאי לנסיעה בטוחה. טיול לאטרקציות בטבע עם צמיגים שחוקים מסכן לא רק את הנהג, אלא גם את שאר הרכבים על הכביש, וכמובן את בני המשפחה הנמצאים בתוך הרכב.

ד. בדיקת ריקבון בתחתית הרכב – ריקבון המופיע בתחתית הרכב עשוי להעיד על נזילה, לחות או פגמים בתשתית. מבחן כשירות לרכב לפני יציאה לשטח עוזרת לנהג לוודא כי לא קיימות תקלות מן הסוג הזה. במידה והמבחן מעלה חשש לריקבון, קל יותר לטפל ברכב לפני הטיול מאשר לעשות זאת באמצע שטח מבודד, ובסמוך אל אטרקציות טבע שמורות.

לסיכום, הטבע העשיר בישראל מושך אליו מאות אלפי מטיילים ותיירים מדי שנה. יחד עם זאת, על מנת ליהנות מהטבע בצורה בטוחה יש לבצע מבחן כשירות תקופתי לרכב. אל תוותרו על טסט לרכב במוסך מקצועי, בקשו חוות דעת של מומחים, ותוכלו ליהנות מטיול בלתי נשכח בכל אחת ממאות האטרקציות בארץ

נכתב באדיבות מוסך האחים לוי – טסט לרכב ברמה הגבוהה והמקיפה ביותר בשוק

Comments are closed.


דילוג לתוכן