מאי 6, 2016 - כללי    אין תגובות

מתי צריך להוציא נסח טאבו?

נסח טאבו, מספק לנו מידע רב מאד על דירות ובתים בישראל. בעזרת מסמכי נסח טאבו, אנו יכולים להבין מיהם הבעלים החוקיים של נכס מסוים, אפילו מי היו הבעלים בעבר. אנו יכולים לגלות האם יש כרגע מצב של משכון עבור אותו נכס, האם יש עליו עיקול, מתי הוא נרשם בטאבו וע"י מי, ובקיצור – לקבל עליו כמה שיותר מידע. עם זאת, באילו מקרים בכלל נרצה להוציא נסח טאבו וכיצד הוא יוכל לשרת אותנו?

 

המקרים שבהם נסח הטאבו מסייע לנו

  • עסקת קניה – כמובן שבראש ובראשונה, כאשר אנו מבקשים לקנות דירה, בין אם היא חדשה ובין אם היא יד שניה – אנו נרצה להוציא נסח טאבו. מדוע? נרצה לוודא שאין שום מנעיה שנקנה את הדירה, וכמובן נרצה לוודא שאנחנו לא קונים חתול בשק – נרצה לוודא שמי שמוכר לנו את הדירה אכן רשאי בכלל לעשות זאת, וכי הדירה עוברת אלינו ללא סכסוכים משפטיים שעדיין מתנהלים בקשר אליה.
  • השכרה – גם לפני שאנחנו נבקש לשכור דירה, אפשר שנרצה לוודא שהדירה אכן מושכרת אלינו דרך הבעלים. שוכר יכול לדרוש מבעל הדירה לבקש לראות נסח טאבו עבור הדירה. מדוע? שכן במידה ויש בעייתיות משפטית בהקשר לדירה, לפתע הדייר השכור מפונה מהדירה ללא התראה וללא עוול בכפו – ואנו נרצה מלכתחילה למנוע מצבים אלו.
  • נטילת משכנתא – הבנקים נוטים להערים קשיים על לקוחות שזה עתה רכשו דירה חדשה מקבלן, אך הדירה עדיין לא רשומה בטאבו, שכן מבחינת הבנק מדובר על סיכון. לכן, לפני שרוכשים את הדירה – יש לחייב את הקבלן במעמד החתימה על החוזה לבצע רישום נסח בטאבו עבור הדירה, ולאחר מכן, להוציא את נסח הטאבו ולהביאו לבנק.

 

עוזר לכם במצבים רבים

כפי שאתם רואים, נסח טאבו הוא מסמך חשוב מאד, אשר יכול לסייע לכם במצבים רבים. יש אף לציין שיש סוגים שונים של נסח טאבו כמו נסח מלא, חלקי, היסטורי וכיו"ב. לכן, כדאי גם לפנות לעו"ד מקרקעין, שיוכל להוציא עבורכם את נסח הטאבו התאים ביותר.

מידע נוסף על נסח טאבו תוכלו לקבל באתר טאבו בקליק

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן