ינו 3, 2019 - כללי    אין תגובות

משאבת מים גדולה

יש משאבות מים גדולות שיכולות להגיע לגודל של חדר שלם. מה נחשבת למשאבה גדולה ? האם הגודל משפיע על השימוש? מי משתמש במשאבות מים גדולות? הנה כמה דוגמאות למשאבות מים גדולות שיכולות להיות שימושיות גם לבעיות שיצוצו אצלכם בבית, יחד עם המשאבות המוכרות ביותר.

מדוע יש צורך במשאבה גדולה?

משאבת מים גדולה נחוצה כיוון שיש שאיבות מאמצות במיוחד. ככל שהמשאבה גדולה יותר כך היא חזקה יותר, זאת אומרת שהיא יכולה לשאוב כמות ליטרים גדולה יותר באותו פרק זמן. לכן השימוש במשאבות מים גדולות נפוץ בעיקר במגזר התעשייתי ופחות במגזרים אחרים. משאבה גדולה מעניקה גם את היכולת לחבר לה צינור עבה וארוך יותר. ככל שהצינור ארוך יותר כך אפשר להגיע למקומות מרוחקים יותר ובכך לבצע את השאיבה בצורה נוחה יותר בלי הגבלות מבחינת המיקום. מבחינת עוביו שלה צינור, גם אפשר לשאוב מים רבים יותר וגם לשאוב מוצקים, בעיקר לפתיחת סתימות בקווי ביוב.

משאבות טבולות

כמה אנשים נדרשים להפעלתה?

לא בהכרח יהיה צורך באנשים רבים כדי להפעיל את משאבת מים גדולה. משאבות מים גדולות יכולות להיות מסובכות יותר ממשאבות רגילות אך זה לא אומר שעוד כוח אדם יפתור את הבעיה. למעשה משאבת מים יכולה להיות פשוטה להפעלה גם כאשר היא עצומה כיוון שברגע שהמשאבה גדולה מאוד, רוב המערכת שלה אוטומטית. אם ניקח לדוגמה משאבות מאקוויפרים או מהכנרת נגלה שהן פועלות באופן שמבקר את עצמן: כאשר יש טעות, המערכת מודיעה על כך ומסמנת היכן היא, אפשר לשלוט טוב יותר על השאיבה עצמה ועוד אפשרויות מתקדמות שאופייניות למשאבות גדולות ומתקדמות.

משאבה גדולה בשימוש צוות ביובית

אחת המשאבות הגדולות והחזקות שאנו נתקלים בהן במגזר הפרטי היא משאבת הביובית. אמנם אנו לא מזמינים ביובית כל יום וסביר להניח שאם נראה אותה בשגרת יומנו, היא כנראה הוזמנה על ידי המוקד העירוני, אך בסופו של דבר זו משאבה חזקה שעונה לכל ההגדרות שציינו עד כה. המשאבה שיש לביובית חזקה מאוד ויכולה לשאוב מאות ליטרים בדקה. גם הצינור של הביובית עבה והמשאבה חזקה מספיק כדי לשאוב דרכו אפילו מוצקים שנתקעו בקווי הביוב. בסופו של דבר משאבה גדולה כזו צריכה בעיקר לפתוח זרימות וגם לשטוף קווי ביוב בלחץ מים גבוה וזה מסביר מדוע היא חזקה מאוד.

משאבת מים לשאיבת מי תהום

מי תהום נמצאים עמוק באדמה אך אפשר להגיע אליהם בשאיבה.  שאיבת מי תהום מתבצעת גם למטרות שתייה אך גם כדי שהבנייה במקום תהיה בטוחה יותר. לעתים יש צורך להחדיר יסודות לעומק רב מאוד ויש חשש כי הם יגיעו למי התהום מה שיגרום לאי יציבות לבניין כולו. לכן יש משאבות גדולות וארוכות מאוד שיכולות להגיע עד למעמקי האדמה ולבצע את השאיבה. המשאבות הללו חזקות מאוד כיוון שהן צריכות להגיע עד לעומק של כמה עשרות מטרים ולהעלות את המים בלחץ גבוה, אך בסופו של דבר המשאבות הללו נבנות למטרה זו וערוכות לכל עומק אפשרי.

משאבת גדולה למערכת המים

איך מזרימים את המים מהכנרת ועד לברז בביתכם? למעשה המים לא מגיעים רק מהכנרת אלא מאקוויפרים שונים אך כולם מוזרמים באמצעות משאבות. המוביל הארצי הוא הצינור המפורסם אך הוא רק צינור, הוא לא מזרים את המים. מי שמזרים את המים אלו הן משאבות גדולות וחזקות שיכולות להזרים את המים בלחץ כה גבוה עד כדי כך שהם יוכלו גם להגיע להסתעפויות הקטנות יותר במערכות המים העירוניות ועד לברזים שלכם.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן