ינו 29, 2019 - כללי    אין תגובות

מערכת כיבוי אש ביתית

מערכת גילוי אש היא רק ההתחלה

Firehose

מערכת גילוי אש יכולה לספק לכם שינה ערבה ונעימה יותר. מדוע? כי אתם יודעים שהבית שלכם תמיד יהיה מפני נזקי השריפה. מערכת גילוי אש יכולה לגלות את האש מיד כאשר היא פורצת וכך למעשה אפשר להתמודד איתה בקלות רבה יותר עוד לפני שהיא גדלה, ועוד לפני שנוצר נזק משמעותי. עם זאת המערכת הזו לא יכולה להיות יעילה לחלוטין כיוון שהיא רק מדווחת כשפורצת שריפה, לרשויות ולבעלים שלה מקום, אפילו עד לטלפון הנייד שלכם אם מדובר במתאר הביתי. יכול להיות שייקח זמן רב עד שמישהו יגיע לכבות את השריפה ובדיוק בשביל זה יש גם מערכות כיבוי אש ביתיות. 

מערכת כיבוי אש להגנת מקסימלית

מערכת כיבוי אש היא הטובה ביותר שיש כיום למניעת שריפות. יש כל מיני דרכים להגן על הבית שלכם מפני שריפה, כמו למשל מטף כיבוי אש, ארון כיבו שיש בו צינור כיבוי אש ארוך שיכול להזרים מים בלחץ גבוה וכמובן גם מערכת גילוי אש. עם זאת מערכת כיבוי אש אוטומטית היא הטובה ביותר שיש כיום והיא מורכבת מתשתית של ספרינקלרים. ספרינקלרים הם ברזי כיבוי קטנים שמתיזים את המים לכל עבר בעת שריפה, וכך למעשה מכבים את השריפה תוך כמה שניות. כמובן שהמערכת הזו לא תמיד תפעל במאה אחוזים אך היא ללא ספק מצמצמת את הנזקים בצורה הטובה ביותר.

סוגי מערכות הכיבוי עם ספרינקלרים

הספרינקלרים אולי נשמעים לכם כמו אביזר אחד די פשוט אך למעשה יש כמה סוגים של ספרינקלרים שכדאי שתכירו. אם אתם רוצים לשמור על הבית שלכם מחוץ לסכנת השריפות אך באותה מידה לשמור על העיצוב שלו, אולי כדאי שתשקלו להתקין ספרינלקרים סמויים. ספרינלקרים סמויים יכולים לעבוד באותה יעילות כמו ספרינקלרים גלויים אך העיצוב הביתי שלכם יישאר אותו הדבר. כמובן שספרינקלרים אלו יעלו מעט יותר אך לטווח הארוך זו בחירה נבונה. יש כמובן גם כל מיני סוגים שמשתנים לפי החברות ולפי הגודל והעיצוב הכללי ואת כל אלו חשוב לשקלל בסקר שוק מקיף ומעמיק.

ארון כיבוי אש או לפחות מטף אחד

ארון כיבוי אש יכול לשמור על הבית שלכם אך הוא נדיר יחסית. הסיבה לכך היא שארון כיבוי אש יעיל פחות מספרינקלרים ולמרות שהמחיר שלו יחסית נמוך לעומת מערכת כיבוי אש שלמה, היעילות שלו בעבור המחיר אינה משתלמת. בעוד מערכת ספרינקלרים יכולה לפעול באופן אוטומטי ומיידי אפילו בלי שאתם יודעים שפרצה שריפה, את צינור כיבוי האש אפשר להפעיל רק באופן ידני. ארון כיבוי אש מכיל בתוכו גם מטף כיבוי אך מטף הכיבוי יכול להגיע גם בנפרד. מטף כיבוי אש יכול להיגמר וזה החיסרון שלו אך היתרון שלו הוא המחיר הזול וכמובן הניידות שלו. כמו כן, קל מאוד להשתמש בו.

צריך לבדוק את המערכת בכל שנה

אחרי שהתקנת מערכת כיבוי אש ביתית, ולא משנה אם בחרתם בספרינקלרים או בארון כיבוי אש או מטף, אתם צריכים לבדוק אותה. ההתקנה עצמה אמנם תיתן לכם לישון בשקט כשאתם יודעים שהבית שלכם מוגן יותר אך הוא לא יהיה מוגן לחלוטין ללא בדיקת תקינות. כאשר מתקינים מערכת כיבוי אש בבית בדרך כלל אין נהלים מבחינת המדינה אך בכל זאת כדי שהמערכת תפעל כראוי אתם צריכים לבדוק אותה באמצעות טכנאים מתאימים. את טכנאי כיבוי האש תוכלו לבחור באופן חופשי אלא אם מדובר במערכת כיבוי אש סגורה, ואז תהיו מוגבלים לטכנאי החברה שהתקינה אותה.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן