אוק 31, 2020 - כללי    אין תגובות

מוסדות רבי מאיר בעל הנס – איך מגיעים ואיפה הם נמצאים

רבי מאיר בעל הנס היה תנא בתקופתו של רבי עקיבא אשר היה ידוע ביכולתו לעשות ניסים גדולים שמעל הטבע. את מקום קבורתו אשר נמצא בטבריה גילה לפני כמאה וחמישים שנים האר"י הקדוש. כיום מגיעים אל הקבר מידי שנה עשרות אלפי אנשים על מנת להשתטח, להדליק נר, לתת צדקה ולבקש כל שעל ליבם. כמו כן להילולה שמתקיימת מידי שנה בי"ד באייר מגיעים אנשים רבים מכל גווני האוכלוסייה על מנת לזכות במעט מאורו של רבי מאיר בעל הנס.

מוסדות רבי מאיר בעל הנס

בשנים האחרונות עשרות אלפי אנשים פוקדים את קברו של רבי מאיר בעל הנס. עם השנים המקום הלך והתפתח והיום ניתן למצוא שם מפעל גדול הנקרא מוסדות רבי מאיר בעל הנס ומכיל בתוכו ישיבה הנקראת "אור תורה", כולל אברכים, בתי כנסת ובתי מדרש אשר כולם נמצאים בשכונת קריית שמואל בטבריה. חלק מהמקומות הללו הינם פתוחים לכל אשר ליבו חפץ בכך והקהל הרחב מוזמן פשוט לבוא ולהגיע וחלק מהמקומות הינם מוסדות לימוד אליהם יש צורך בהרשמה על מנת להתקבל והם מיועדים עבור אברכים. במידה וישנם אברכים המעוניינים לבוא וללמוד גם כאשר הם אינם רשומים לישיבה הם יכולים לבוא ולעשות זאת.

תחזוקת המוסדות

כמו כל מוסד הקיים בישראל התקצוב העיקרי של מוסדות רבי מאיר בעל הנס מגיע מצדקה. חלק גדול ממקורות הצדקה מגיע דרך אנשים פרטיים ומבקרים אשר מגיעים אל הציון בטבריה מידי יום ביומו. כל אדם אשר מבקר בציון יכול להתפלל, להדליק נר, להנות משתייה קרה או חמה וכמובן לתרום סכום כסף לצדקה. הצדקה שמתקבלת הולכת לתחזוקה של מוסדות רבי מאיר בעל הנס, על מנת לעזור ולקיים לימוד של תורה בארץ ישראל. על ידי הצדקה הזאת המוסדות הללו ממשיכים להתקיים. כמובן שלא חייב להגיע עד לטבריה על מנת לתרום וישנה אפשרות דרך אתר האינטרנט להיכנס ולהכיר יותר אל חייו של רבי מאיר, את גדולתו ואת מעשה הניסים שלו וכן לבקש ברכה או תפילה על נושא מסוים וכמובן לתרום סכום כסף שתרצו על מנת לעזור למקום להמשיך ולהתקיים.

הייחודיות של רבי מאיר בעל הנס

קיימות המון סגולות העוזרות לקבלה של שפע, מציאת זיווג, פרנסה ועוד. הייחודיות של רבי מאיר בעל הנס והסגולה המיוחסת לו היא שיש ביכולתו לעשות ניסים שהם מעל הטבע. גם בדברים שנראים בלתי אפשריים ממש הסגולה יכולה לפתוח. כל מה שצריך לעשות זה להדליק נר לזכרו או לתת צדקה לעילוי נשמתו, לומר שלוש פעמים "אלקא דרבי מאיר ענני" ולבקש את בקשתכם. אנשים רבים מעידים כי בעקבות סגולה זאת שערי שמיים נפתחו להם וכי הם זכו בישועות גדולות להן הם חיכו זמן רב. כמובן שתמיד יש באפשרותכם להגיע אל טבריה אל מקום קבורתו ולומר את הסגולה ישר בציון.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן