ספט 22, 2016 - כללי    אין תגובות

מה תפקידן של משאבות טבולות?

מהן משאבות טבולות?

משאבות טבולות הן משאבות המשמשות לשאיבת מים נקיים, מי ביוב, מים אפורים, מים עכורים, ועוד. התפקיד העיקרי של משאבות טבולות הוא להעביר מי ביוב מהביוב הביתי לביוב העירוני. כמו כן, הן משמשות בעיקר לפתרון בעיות ניקוז כמו דליפות, סתימות, הצפות, וכדומה. במקרים אלו המשאבות שואבות את המים ממקור ההצפה ומנקזות אותם למערכת הרצויה (מערכת הביוב למשל). ניתן למצוא משאבות טבולות בגדלים ובדגמים שונים המתאימים למערכת הביתית או למוסדות ציבוריים ולמערכות מים עירוניות. משאבות טבולות נבדלות זו מזו לא רק בגודל, אלא גם ביכולות הפעולה השונות.משאבות טבולות

תפקידן של משאבות טבולות

  • ביוב – אחד השימושים העיקריים של משאבות טבולות הוא במערכות ביוב. במערכת הביוב הביתית, קיימת משאבה טבולה אשר תפקידה הוא להעביר מי ביוב מבור הביוב הביתי למערכת הביוב העירוני. גם במסעדות, בתי מלון, ומוסדות ציבוריים ניתן למצוא משאבות טבולות בבור הביוב, אבל לרוב הן יהיו גדולות יותר ובעלות פונקציה של טחינה, בכדי למנוע היווצרות סתימות במערכת הביוב העירונית.
  • ספיגת מים לשימוש חוזר – שימוש נוסף של משאבות טבולות הוא לספיגת מים נקיים או עכורים או לשימוש חוזר של מים ממאגרים לצורכי השקיה, חקלאות, וכדומה. המשאבות הטבולות אשר משמשות לצרכים הללו הינם שונות ממשאבות טבולות לביוב ומסוגלות לשאוב מים מגובה של 2 מ"מ מגובה הרצפה.
  • ניקוז מים במקרים של הצפה – ניתן להשתמש במשאבה טבולה גם לניקוז הצפות. מנגנון הפעולה במקרים אלו הינו כמעט זהה לחלוטין למנגנון הפעולה של משאבות טבולות לביוב. המשאבה שואבת את המים ממקור ההצפה ומנתבת אותם למקום הרצוי. במקרים של הצפה מומלץ להשתמש במשאבות טבולות אשר מסוגלות לשאוב בגובה הרצפה, על מנת להיות בטוחים כי ההצפה נוקזה במלואה. משאבות טבולות אשר אינן מסוגלות לשאוב בגובה הרצפה, לא ינקזו את ההצפה במלואה ויידרשו צעדים נוספים לייבוש ההצפה.
  • ניקוז מים במרתפים וקומות תת קרקעיות – כל מי שיש לו מרתף יודע כי צריך משאבה מיוחדת כדי לנקז את מי הביוב של חדרי שירותים או אמבטיה אשר נמצאים במרתף. זאת משום שלרוב המרתף נמצא מתחת לקו הביוב הראשי של הבית ופעולת הניקוז היא מסובכת הרבה יותר. משאבות טבולות הן הפתרון לבעיה זו והם יודעים לנתב את מי הביוב מהמרתף לעבר יעדם, קו הביוב הראשי של הבית, ובכך נמנעות הצפות ביוב במרתפים ובקומות תת קרקעיות אחרות.

משאבות טבולות מונעות הצפות מיותרות

ישנן שימושים רבים ומגוונים מאוד למשאבות טבולות. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך גם מפותחות משאבות טבולות מסוגים שונים, אשר יכולות לבצע פעולות שונות. אך עם זאת, הייעוד העיקרי של משאבות טבולות הוא מניעת הצפות. משאבה טבולה מנתבת מים מאזורים מוצפים לאזורים מיועדים אשר מוגרים מראש ובכך מונעות הצפות ביוב ומים רבות ושונות.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן