דצמ 27, 2016 - כללי    אין תגובות

מה תפקידו של עו"ד גירושין בתהליך גירושין?

הליך הגירושין הינו הליך הכרוך בייצוג משפטי

גירושין הוא הליך שכמעט בכל המקרים דורש ייצוג משפטי על ידי עו"ד גירושין עבור כל אחד מבני הזוג. הייצוג המשפטי נדרש מאחר והליך הגירושין לרוב כולל חלוקה של רכוש, משמורת על הילדים, ותשלום דמי מזונות. בכדי להבטיח שכל אלו יתקיימו, יש צורך בניסוח חוזה, הסכם גירושין, אשר יגדיר את ההתחייבויות של כל אחד מבני הזוג לשעבר, כלפי הצד השני. כאשר הסכם מסוג זה נחתם בנוכחות עורך דין הוא מקבל תוקף משפטי והוא חוזה מחייב לכל דבר. לכן, בזמן הגירושין, ישנה חשיבות גדולה מאוד לנסח הסכם שכזה על מנת להבטיח כי כל צד יקבל את דרישותיו לאחר הגירושין.

עו"ד גירושין בפעולה

עו"ד גירושין בפעולה

מהם תפקידיו של עו"ד גירושין בתהליך?

  • ניסוח ההסכם – הסכם גירושין הינו מקביל לחוזה משפטי ולכן עליו להיות מנוסח בצורה מדויקת וברורה תוך שימוש במילון המונחים המקצועי לתחום המשפטים. לכן, הסכם הגירושין צריך להיות מנוסח על ידי עו"ד גירושין מומחה. כמו כן, הסכם הגירושין לרוב אינו נכתב מהר, ויש צורך בדיונים ובמשא ומתן על תכולת ההסכם לפני כתיבתו הסופית. עורך הדין מלווה את הלקוח בזמן המשא ומתן ומסייע לו לקבל את דרישותיו, וכמו כן לשמור על דרישות סבירות והגיוניות. עו"ד מסייע גם בהתדיינות למול עו"ד של הצד השני ובכך מוריד מעט את החיכוכים בין בני הזוג.
  • גישור – עו"ד גירושין רבים הם גם מומחים בתחום הגישור לפני גירושין. גישור הוא דרך סיוע לבני הזוג אשר מאפשרת להם להגיע להסכם גירושין משותף ללא דיוני משא ומתן מול שני עורכי דין שונים. תהליך הגישור מאפשר לבני הזוג להגיע להסכמה לגביי תנאי הגירושין בצורה נינוחה ונעימה יותר מאשר משא ומתן קלאסי.
  • ייצוג בבית המשפט – ישנם מצבים בהם גירושין לא עוברים באופן חלק, ובני הזוג לא מצליחים להגיע להסכמה במשא ומתן. במקרים כאלו, אשר לרוב כוללים אי הסכמות בנושאי מזונות, משמורת, וחלוקת רכוש, הדיונים עוברים לבית משפט בו השופט קובע כיצד לפתור את המחלוקת. בכדי לזכות בדרישות, יש צורך בייצוג של עו"ד מקצועי במהלך המשפט.
  • ליווי לאחר הגירושין – ישנם מצבים לאחר הגירושין בהם אחד מבני הזוג לא מקיים חלק מהסעיפים המוזכרים בהסכם הגירושין. מצבים אלו יכולים לכלול: אי תשלום דמי מזונות, הפרת תנאי המשמורת על הילדים, אי החזרת רכוש, ועוד. במקרים כאלו, עו"ד גירושין יכול ללוות את הלקוח בהליכי התביעה כנגד בן הזוג אשר הפר את הסכמי הגירושין, ולייעץ לאורך ההליך המשפטי.

עורך דין טוב יקל על התהליך

הליך הגירושין הינו תהליך ארוך אשר מסמן תקופה לא קלה בחיים. עו"ד גירושין טוב ילווה אתכם לכל אורך התהליך ויסייע לכם לעבור אותו כשידכם על העליונה, או בהסכמה הדדית בין בני הזוג. ככל שעו"ד מקצועי ומנוסה יותר, כך תצאו מרוצים יותר מהתהליך הקשה והארוך של הגירושין.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן