אפר 23, 2014 - כללי    אין תגובות

מה ההבדל בין פיגום רגיל לפיגום נייד


פיגום רגיל עשוי מפלדה, ולכן משקלו גבוה במיוחד. קשה לשאת את הפיגום הרגיל, ולעיתים יש צורך במכונות מיוחדות על מנת לעשות זאת. מנגד, פיגום נייד עשוי מאלומיניום, הוא אינו סובל מחלודה, ועמיד בפני פגעי מזג האוויר. ישנם גם פיגומים ניידים עשויים פיברגלס, שלא מעבירים זרם חשמלי, ומתאימים לעבודה בכל גובה על פי הדרישות.

פיגומים רגילים מחייבים את הקבלנים ואת אנשי המקצוע הנוספים בתחום הבנייה לפרק לחלוטין את מערכת הפיגומים, בכל פעם שהם מעוניינים להחליף מקום. הפיגומים המסורתיים מסרבלים את העבודה, מסכנים את העובדים, ויכולים במקרים מסוימים ליצור נזקים בלתי הפיכים. לעומת זאת, את הפיגום הנייד קל יותר להעביר ממקום למקום, ועלות השמירה עליו היא מינימאלית.

מתי וכיצד ניתן להשתמש במערכות פיגום נייד?

מערכות הפיגומים החדשות אינן תלויות בסוג המבנה, הדורש שיפוץ. המשמעות היא שניתן להשתמש בפיגומים ניידים לצרכים רבים ומגוונים. היתרונות החשובים ביותר של הפיגום הנייד הם הפשטות, העמידות וכאמור הניידות. אלו פיגומים, המספקים לקבלנים רב גוניות מוחלטת: כל מה שצריך לעשות הוא להקים אותם, לפרק, להעביר ולהמשיך לעבוד.

פיגומים ניידים נפוצים כיום בקרב קבלנים, מעצבי פנים, טייחים, סיידים ועובדים כלליים נוספים. בנוסף, היעילות של הפיגום הנייד, לעומת הפיגום הרגיל, מוכחת במבנים שונים כגון:

א. מוזיאונים – פיגום רגיל מחייב את בעלי המוזיאון לסגירה הרמטית של השטח, ולעיתים גם הוצאה של יצירות אמנות. לעומת זאת, הפיגום הנייד נע בעזרת גלגלים, מתאים לסוגי משטחים רבים, ואינו מצריך היערכות מיוחדת.

ב. בסיסי צה"ל – עבור חיל הים, לדוגמא, השימוש בפיגום נייד הוא חלק בלתי נפרד ממערכת הבנייה. הפיגומים הללו מאפשרים נגישות מלאה אל כלי שייט גבוהים, ומציעים מגוון גדול של אפשרויות שימוש.

ג. אווירונאוטיקה הפטרוכימית – התעשיות הפטרוכימיות וענף האווירונאוטיקה חשובים מאוד עבור הכלכלה הישראלית, ומנצלים את היתרונות של הפיגום הנייד לצרכים שונים.

פיגומים

כך הצליחו הפיגומים הניידים לשנות את תחום הבנייה בישראל

הפיגומים הניידים הצליחו לשנות לחלוטין את הגישה של הקבלנים אל אתרי הבנייה. אם בעבר נזקקו הקבלנים לתכנון של זמן רב מראש, הקצאת משאבים מיוחדת, והסמכת עובדים לניידות של פיגומים, בעזרת פיגום, העשוי אלומיניום או פיברגלס, ניתן להשיג תוצאות דומות בפחות זמן. הפיגומים הניידים עומדים בתווי תקן מחמירים, ושומרים על בטיחות מלאה עבור אנשי המקצוע. ניתן להתאים אותם לגבהים שונים, ולכן השימוש בהם מתבצע בצורה רצופה וללא תקלות.

פיגום נייד הוא תוצאה של התפתחות טכנולוגית מרשימה. בין אם בוחרים בפיגום אלומיניום או פיברגלס, כדאי להכיר ביתרונותיו, ולהשתמש בו במקום בפיגום המסורתי. במילים אחרות, קל לבנות בעזרת פיגומים, וקל יותר לעבור בעזרת פיגומים ניידים. קל לזהות את ההבדל בין פיגום רגיל לנייד, וקבלנים רבים כבר עשו זאת.

Dump trunk full of sand on a beach

 

Comments are closed.


דילוג לתוכן