אוג 7, 2016 - כללי    אין תגובות

מדוע יש צורך בשנאי בבתי חרושת?

כיום, המגזר התעשייתי בישראל, הוא אחד מהמגזרים אשר צורכים חשמל בכמות הגבוהה ביותר. זה כמובן לא מפתיע כלל, שכן על מנת לייצר מוצרים שונים, יש צורך בחיבור של המכונות לתשתית החשמל. עם זאת, אין מספיק כיום בחיבור הרגיל לחשמל. ברוב המקרים, בבתי החרושת יש צורך להתקין שנאי מיוחד, אשר יאפשר שימוש טוב יותר ויעיל יותר בתשתית החשמל. אז מהו השנאי, מה הוא עושה, ומדוע הוא נחוץ לבתי החורשת?שנאי לבתי חרושת

התרומה של השנאי לבתי החרושת

●       כיצד השנאי עובד? – על מנת להבין את התרומה של שנאי לבתי חרושת, יש להבין את אופן פעולתו ומדוע מלכתחילה הוא קיים. השנאי הוא למעשה נשא של מתח חשמלי. הוא יכול להעביר את הזרם החשמלי ממעגל חשמלי אחד למעגל חשמלי אחר. מה זה אומר? שלא צריך שני חיבורים מנקודות שונות כדי להתחבר לתשתית החשמל המתאימה – אלא השנאי עושה זאת. במסגרת עבודתו, השנאי יכול לבצע עוד פעולה חשובה נוספת, וזה לשנות את  הרמה של המתח החשמלי במעגל (זו שמסומנת תמיד בסימול V) – להוריד או להעלות אותו, בהתאם למכשיר אשר יחובר אליו.

●       ומדוע יש בו צורך בתעשייה? – מכאן, ברור כיצד שנאי יכול לתרום לא מעט למקום שבו הוא מותקן, בדגש על בתי החרושת למיניהם. אל תשכחו שבבתי החרושת, צריכת החשמל היא פשוט עצומה. בעזרת השנאי, ניתן להעביר בצורה בטוחה יותר את המתח החשמלי לכלל המכשירים, וניתן גם לדאוג לכך שכל אחד מהם יפעל במידה מדויקת של מתח חשמלי אשר מתאימה עבורו. לא פעם, השנאי גם מאפשר לבצע את ההמרה בין זרם ישיר לזרם חילופין, ובכך יש לו תרומה מכרעת. מעל לכל, השנאי מאפשר בידוד איכותי במיוחד של תשתית החשמל בבית החרושת, בהשוואה לתשתיות הנוספות שיש במפעל.

 

ולכן כדאי להצטייד בשנאי ההולם

כמובן שאם אתם רוצים לבחור שנאי מתאים לבית החרושת שלכם, עליכם להכיר את הסוגים השונים של השנאים אשר קיימים כיום – ישנם שנאי אוטורטורפו, שינם שנאים עגולים, ישנם השנאים המבודדים, ויש עוד סוגים נוספים, וכדאי להתייעץ עם מומחה.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן