יול 14, 2013 - כללי    אין תגובות

כמה בורות ספיגה אתם מכירים?

בורות ספיגה שונים וחשיבותם

קידוח בורות ספיגה מבוצעים על ידי חברה לקידוחים המתמחה בעבודות אלה, ושברשותה ציוד קידוחים מקצועי. בורות ספיגה הם בורות המנקזים אליהם את מי השופכין באיזורים שאין חיבור למערכת ביוב מרכזית אחת. בורות ספיגה קודחים בבתים ללא תשתית ביוב או בחצרות של בתים, כדי למנוע הצפות של מים בחצר. בשני המקרים יש לעשות את הקידוחים על ידי קבלן קידוחים מורשה ובעל נסיון רב בתחום.

מהם בורות ספיגה?

בעבר היו בורות ספיגה מאד נפוצים בארץ, וזה היה בתקופה שעדיין רוב חלקי הארץ והישובים לא היו מחוברים למערכות ביוב מסודרות המעבירות את מי השופכין כיום לאגני טיהור לשימוש חוזר במים לצרכי השקייה. באופן כללי אוסר החוק על קידוח בורות ספיגה לצרכי אגירת מי הביוב, אך במקומות שהדבר אינו נמנע ניתן לקבל היתר מיוחד לעשות זאת, ובמקרים אלה בורות הספיגה הם בעלי חשיבות רבה.

בורות הספיגה שימשו בעבר כתחליף למערכות ביוב שעדיין לא היו קיימות. הביוב הוא בעצם כל הפסולת המושלכת מן הבית בצורתה הנוזלית ממערכות המים שלנו ומבתי השימוש. לאחר השימוש במים לרחצה או לשטיפת כלים ולהורדת הפסולת באסלות יורדים המים העכורים הללו לצינור שמעביר אותם למערכת הביוב. בעבר, כאשר לא היו מערכות ביוב, היו צינורות הביוב מעבירים את הפסולת הזו לבורות ספיגה, שבהם היו נאגרים השופכין עד להתמלאות הבור. כאשר בור הספיגה היה מתמלא היה צורך לקרוא לחברת שאיבה בעלת משאית מסוג ביובית, כדי לשאוב את הנוזלים הללו על מנת לאפשר לפסולת חדשה להיאגר בבור.

הסיבה למניעת קידוחי בורות ספיגה

אם בעבר היו בורות אלה מאד נפוצים היתה הסיבה לכך שלא היו תשתיות ביוב במקומות רבים, וגם המודעות לשמירה על איכות הסביבה היתה בחיתוליה. בורות ספיגה מנקזים אליהם את הביוב היוצא מן הבית, וזה כולל חיידקים מסוכנים וחומרים רעילים שמחלחלים לתוך הקרקע, ומזהמים אותה ואת מי התהום. זו היתה הסיבה העיקרית מדוע המדינה אסרה על קידוחי בורות אלה משנת 1992. החוק אוסר על קידוחי בורות אלה לשם ספיגת מי הביוב והשפכים של הב

בורות ספיגה

בורות ספיגה

תים. יחד עם זאת, ישנם עדיין מקומות מסויימים שבהם קודחים בורות ספיגה למטרה זו, ואלה מורשים רק במקומות שאין חיבור למערכת ביוב מרכזית. מקומות אלה הם בדרך כלל בישובים חקלאיים, מושבים וכפרים ערבים ויהודיים שבהם אין תשתית ביוב מסודרת.

קידוחי בורות ספיגה למניעת הצפות

קידוח בורות למניעת הצפות מאד נפוץ והוא מורשה על פי החוק. בורות אלה משמשים לאגירת מי הגשמים, ולמניעת הצפת הגינות במים אלה במהלך החורף. הבור מנקז אליו את מי הגשמים שיורדים בגינה, ומונע את הפיכתה לשלולית אחת ענקית שתציף את הדשא ואת יתר הצמחים בגן.

גם קידוחים אלה יש לעשות עם חברה קבלנית לקידוחי קרקע שבבעלותה ציוד קידוח מיוחד לצרכים אלה.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן