אוק 8, 2014 - כללי    אין תגובות

כל האפשרויות לעשיית עסקים בגרמניה

לא מעט מהישראלים מחליטים להביט מעבר לים, ותוהים באילו ארצות הם יוכלו להקים לעצמם בסיס עסקי חדש. אחת המדינות שקורצות יותר מכל לישראלים בתקופה האחרונה, היא כמובן גרמניה, ולא בכדי. מדובר על הכלכלה הגדולה והחזקה ביותר באירופה, ועל כלכלה מובילה ברמה עולמית. כמובן שהעובדה שהגרמנים שולטים בשפה האנגלית, והגרמנית עצמה לא זרה לחלק גדול מהישראלים, הופכת את התהליך של עשיית עסקים בגרמניה לפשוט יותר, מאשר בכל מדינה אחרת. עם זאת, כדאי לדעת אילו אפשרויות קיימות, ואילו עסקים מתקבלים בברכה בגרמניה.

כמה אפשרויות לעסקים מיוחדים

  • נדל"ן – אין ספק שאם אתם מדברים על עסקים בגרמניה, אזי נדל"ן הוא כמעט מילה נרדפת לתחום זה. גרמניה נמצאת בהתעוררות נדל"ן עצומה, בפרט בברלין ובפרבריה, אבל גם באזורים נוספים במדינה גדולה זו. המחירים בגרמניה החלו לעלות אך באזורים רבים הם עדיין זולים יותר מאשר בשאר אירופה – מה שמאפשר לחברות נדל"ן רבות לפעול בתחום, והישראלים לא מהססים כלל להיכנס לתחום.
  • צווארון כחול – אחד מהסודות של הכלכלה הגרמנית הוא העובדה שהם משקיעים במעמד הצווארון הכחול, ואם אתם פותח עסקים בגרמניה בתחום זה, הוא לא נחשב למי שמחזיק עסק נחות, אלא ההפך – הגרמנים שמשקיעים המון בעובדי הצווארון הכחול שלהם ודואגים להכשרה מעולה, ולהיות שרברב בגרמניה הוא כבוד לא פחות מלהיות מרצה באקדמיה, ועל כן ישראלים רבים יכולים לפתוח עסקים בתחום זה.
  • הייטק – עוד תחום שבהחלט קורץ לישראל, הוא לפתוח עסקים בגרמניה בהייטק. ההייטק הישראלי הוא בעל מוניטין בינ"ל מעולה, והדבר לא יוצא דופן גם בגרמניה – שם מוכנים לקבל בברכה את חברות ההייטק הישראליות.

לבחרו את המסלול שמתאים לכם

כמובן שיש עוד שפע של בתי עסק ברחבי גרמניה בתחומים שאולי קורצים לכם – כגון עסקים בתחומים טכנולוגיים שונים, עסקים בתחום המשפטים, ואפילו חנויות שונות. כדאי כמובן להכיר לעומק את הנהלים להקמת עסק בגרמניה, בכדי שהתהליך יעבור בצורה חלקה.

משרד עורכי דין ונוטריון ד"ר יובל חן מתמחה בדיני משפט ונוטריון בגרמניה, בליווי בהוצאת  דרכון גרמני ועוד

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן