אפר 24, 2013 - כללי    אין תגובות

כיצד אפשר לנהל את הזמן בצורה נכונה יותר?

ניהול זמן הוא חלק בלתי נפרד מהדרישות של העולם המודרני. שעות עבודה רבות, זמינות מלאה לאירועים חברתיים, וכמובן דאגה למשפחה, הם רק חלק קטן מהמשימות, איתן אנו נדרשים להתמודד על בסיס יום יומי.

השאיפה לניהול זמן קיימת בקרב שכירים, עצמאיים ואפילו מנהלים ומנכ"לים. אין מישהו שלא רוצה לנהל את הזמן שלו בצורה אופטימאלית, להספיק לעשות יותר דברים, ולהימנע מעיכובים מיותרים. אך האם קיימת נוסחת קסם, שמאפשרת את כל היופי הזה? מספר אמצעים בסיסיים בהחלט יכולים לעזור.

יומן שנה ודפוסי חשיבה: הכירו את הארגז הכלים החדש שלכם

ניהול זמן מתחיל בשימוש בארגז כלים רחב ככל האפשר. הכוונה היא לאמצעים טכניים, שנועדו על מנת לנהל את הזמן שלכם, כמו למשל יומן שנה. סמנו על גבי היומן את האירועים החשובים, השוו אותם עם לוח הזמנים המלא, ובדקו כיצד תוכלו להשיג את אותן תוצאות בפחות מאמץ. יומן שנה היה מיועד בעבר רק למשרדים ואנשי עסקים, אך כיום נהנים ממנו רבים במגזר הפרטי. ילדים וצעירים צריכים להתרגל לשימוש ביומן שנה, לרכוש את המיומנות הבסיסית לניהול זמן, ולתרגם אותה בעתיד לחיים המקצועיים שלהם.

מלבד יומן שנה, המהווה אמצעי ניהול זמן חשוב, דרושה גם החלפת דפוסי חשיבה. הקדישו לפחות מספר דקות בשבוע לניהול כללי של הימים הקרובים. קחו בחשבון את הנקודות הבאות:

א. סדר עדיפויות – לא כל האירועים, הפגישות והמטלות שיש לכם זקוקים לאותה רמה של תשומת לב. הגדירו את סדר העדיפויות שלכם, ובדקו היכן כדאי להשקיע יותר זמן.

ב. עזרה ותמיכה – רבים טועים לחשוב, שבקשת עזרה מחברים או בני משפחה היא עדות למצוקה. למעשה, מדובר על דרך קריטית לניהול זמן ולשיפור איכות החיים. אל תעשו את כל הדברים לבדכם, בקשו עזרה מבני הזוג או הילדים, ונסו לפקח אחר התוצאות ללא מעורבות אישית.

ג. דחיית סיפוקים – קיימים מצבים בהם מטלות, משימות או אפילו בילויים יכולים להידחות לתקופה פחות עמוסה. אם מדובר על החודש הלחוץ ביותר בעבודה שלכם, אל תקבעו אירועים מיוחדים לאותם שבועות. דחו את הסיפוקים עד כמה שאפשר, ושלבו אותם בתוך יומן, על מנת לקיים אותם במועד אחר.

הזמן החדש שלכם מתחיל עכשיו

ניהול זמן יכול להיות משימה פשוטה במידה ולוקחים את הדברים בפרופורציה נכונה. זכרו כי לחץ, עומס ושגרה מעייפת פוגעים ביכולות שלכם, ויכולים ליצור בעיות בריאותיות. אין שום סיבה, שהזמן שלכם לא ינוהל בצורה נכונה, מבלי שתוותרו על זמן איכות לבד או עם המשפחה.

הדרך הנכונה לנהל זמן היא לקבל החלטה, ולאמץ את העקרונות הרלוונטיים ללא דחיות. תכננו מחדש את החיים שלכם, נהלו את הזמן על פי הנקודות שהוזכרו, ותוכלו ליהנות מחיים רגועים יותר כבר היום.

ties - man can not tie his tie

Comments are closed.


דילוג לתוכן