ינו 3, 2019 - כללי    אין תגובות

כיורים למטבח חרסינה או נירוסטה

כיורים למטבח יכולים להיות פנטסטיים בעיצוב, אך לא תמיד העמידות תהיה באותה הרמה. לעתים העמידות תהיה טובה במיוחד אך העיצוב לא יתאים למטבח, וכך למעשה צורך למצוא את האיזון בין השניים. הדילמה בין שני הערכים הללו אופיינית מאוד בשאלה מה עדיף: כיור חרסינה או כיור מנירוסטה. זה הזמן להכריע בין השניים ולהבין מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהכיורים הללו.

לנירוסטה יש יתרון מובהק בעמידות

אם נתחיל בפרמטר החשוב ביותר לדעת רבים, העמידות של הכיור, נגלה שאין בכלל תחרות. כיור מנירוסטה הוא אחד הכיורים למטבח העמידים ביותר שיש וזה מה שמסביר מדוע הוא פופולרי כלח כך במטבח התעשייתי. בסופו של דבר נירוסטה היא חומר עמיד כל כך עד שתוכלו ליהנות מכיור כזה אפילו ליותר מעשר שנים. אין ספק שבשילוב של נירוסטה אתם משקיעים בטווח הארוך, כאשר הנירוסטה לא יכולה להחליד ולא משנה את צבעה. אמנם חרסינה אינה מחלידה כי היא בכלל לא מתכת אך היא יכולה להינזק עם השנים עד שתצטרכו לתקן אותה או להחליף אותה לחלוטין.

כיורים למטבח

כיורים למטבח

מה לגבי הניקיון של הכיורים?

ניקיון הכיור הוא עוד אחד מהפרמטרים שחייבים לעמוד בהשוואה כאשר אתם רוצים לדעת איזה כיור הוא הטוב ביותר. כולנו צריכים לנקות את הכיור וזו משימה שאי אפשר להתעלם ממנה, וכדאי שהניקיון לא יהיה מכשול אלא יעבור בצורה חלקה ופשוטה. כיור מנירוסטה קל מאוד לנקות כאשר כל מה שצריך לעשות הוא להעביר עליו סמרטוט. כיור מחרסינה לעומת זאת יכול להיות בעייתי יותר כיוון שהוא יכול לסבול מכתמים מכוערים שיהרסו את העיצוב שלו. כך למעשה גם בפרמטר זה כיור הנירוסטה מנצח בגדול, אך מה לגבי שאר הפרמטרים? כיור נירוסטה איכותי מאוד אך רחוק מאוד משלמות.

העיצוב יכול להיות פרמטר מכריע

הגענו לשלב משמעותי במיוחד שאצל חלק מהאנשים יהיה הפרמטר הדומיננטי, העיצוב. אין ספק שכיורים למטבח משפיעים מאוד על העיצוב ולמעשה הם אלו שקובעים את הטון העיצובי יותר מכל פרמטר אחר, אפילו יותר מהרהיטים שיהיו במטבח. סביר להניח שאם תבחרו בכיור מחרסינה תהיה לכם התאמה הרבה יותר טובה כיוון שהחרסינה יכולה להגיע בכל מיני צבעים, כולל צבעים בהירים מאוד ואפילו לבן, שמתאימים מאוד לעיצוב יוקרתי ומרווח יותר. כיור מנירוסטה יכול להגיע רק בסגנון בצבע המתכתי הכסוף המוכר, וכך למעשה אתם גם חייבים לבחור ברז מנירוסטה שלא תמיד יתאימו.

הנחת סירים חמים אך חשש לשריטות

יש עוד יתרון אחד בולט לכיורים למטבח מנירוסטה והוא העובדה שאפשר להניח עליהם סירים ומחבתות חמים. כמובן שזה לא צריך להיות הרגל והעמידות של הכיור תלויה אמוד גם באיכות שלו ולא רק בסוג החומר, אך זה יכול להיות פתרון מעולה למי שמבשל הרבה ולעתים נתקע בלי מקום, או שהוא חייב להניח לרגע את הסיר החם במקום הראשון שהוא רואה. עם זאת, הנירוסטה מכילה גם חיסרון בולט והיא העובדה ששריטות נראות עליה בבירור. גם כיור חרסינה יכול להישרט אך השריטות יהיו הרבה פחות בולטות, מה שיכול להשפיע מאוד על הנראות בטווח הארוך.

נירוסטה עושה רעש ולא כל כך זולה

עוד חיסרון של כיור מנירוסטה היא ההבלטה של כתמי מים שייראו בפירוש, ולא יתנו לו מראה נקי. כמו כן, טפטוף מים על כיור כזה יכול לעשות רעש די מעצבן. אולי העובדות הללו תהפוך את ההשוואה ותגרום לכם לחשוב שכיור מנירוסטה הוא לא בחירה טובה כל כך, אך חשוב לזכור שעם כל בעיה אפשר להתמודד בהתקנת חומרים נוספים או אופי השימוש.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן