פבר 6, 2020 - כללי    אין תגובות

יתרונות למינייט

ציפוי שיניים למינייט נפוץ מאוד ויש לו המון יתרונות. בשביל להבין את הערך המוסף של למינייט לעומת לומינרס או קומפוזיטים שמשמשים לטובת ציפוי של השיניים על בסיס תערובת של חומרים גמישים, צריך לחזור אחורה אל מטרת הציפוי עצמו.

התפקיד של ציפוי שיניים הוא לחפות על השיניים ולהסתיר פגמים. מטבע הדברים, את הציפוי עוברים דרך רופא שיניים ובתהליך קצר יחסית. במסגרת התהליך, משתמשים בחומרים שונים על מנת להלבין את השן, כדי לכסות על סדקים ושברים ועל מנת לתקן הטיות או נזקי צבע.

באופן עקרוני, כל ציפוי הוא חומר מלאכותי שמולבש על השן ומצפה אותה – אך יש הבדלים רבים בין סוגי הציפויים.

למה דווקא למינייט?

מכאן והלאה אפשר כבר להיכנס לעובי הקורה על מנת להצביע על היתרונות של ציפוי שיניים למינייט לעומת האלטרנטיבות:

א. חומר הגלם – למינייט עשוי מפורצלן חרסינה. זה אומר שמצד אחד, מדובר על ציפוי חזק מאוד ולכן גם עמיד בפני מפגעי הפה, אוכל קשה ללעיסה, רטיבות ולחות בחלל הפה וכן הלאה. מצד שני, פורצלן חרסינה הוא גם חומר גלם נגיש שאותו אפשר להשיג במחירים זולים יחסית כדי להקל על מימון טיפולי ציפויי שיניים.

ב. גמישות – ציפוי שיניים למינייט מתאפיין בגמישות רבה. בזכות אותה גמישות, ניתן להשתמש בחומר הגלם הזה כדי לשנות את צורת השן, את הצבע ואת הגודל. בפועל, הגמישות היא גם זו שהופכת את הלמינייט לסוג הציפוי המועדף על רופאי שיניים בארץ ובעולם.

ג. סגירת רווחים וסדקים – לא כל סוגי ציפויי השיניים מאפשרים להשתמש בהם כדי לסגור רווחים וסדקים. ציפוי לומינרס למשל נחשב חדשני יותר מהלמינייט כי הוא דק וטבעי, אך הוא הופך להיות לא רלוונטי במקרים של סדקים ורווחים גדולים בשן שזקוקים לציפוי עבה.

לסיכום, ציפוי שיניים למינייט בוחרים לפי המלצות אנשי מקצוע והמטרות שמנסים להשיג. לציפוי כזה יש יתרונות שבאים לידי ביטוי בעמידות, חוזק וגמישות ואפשר לנצל אותו גם לסגירת רווחים וסדקים. לפיכך, מדובר על ציפוי מומלץ שמסוגל לשרת מגוון מטרות טיפוליות שונות.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן