אפר 20, 2016 - כללי    אין תגובות

חמישה כללים שחובה לשנן לפני התקנת רצפת אפוקסי

אין איש שיערער על כך שבעזרת רצפת אפוקסי, לא מעט מתחמים תעשייתיים מקבלים כיום פתרון מצוין לחיפוי הריצוף שלהם. לאפוקסי יש שורה ארוכה מאד של תכונות מצוינות – הוא עמיד, מונע החלקה, מצוין נגד חומרים רעילים, וגם יכול ליצור מראה דקורטיבי ומשוך במיוחד. עם זאת, לפני שאתם ממהרים להתקין את הרצפה, הנה כמה כללים שכדאי להקפיד עליהם, כדי שההתקנה תצליח.

 

אז על מה נקפיד?

  1. חלוקה לפי חדרים – כשמתקינים רצפת אפוקסי, יש להמתין לפחות 24 שעות עד שאפשר להיכנס לתוך החדר ולעשות בו שימש רגיל, ולעתים זה נמשך כ72 שעות. אם רצפת אפוקסימדובר על מתחם גדול, בצעו חלוקה נכונה של מועדי התקנת הריצוף, על מנת שתוכלו להשתמש עדיין בחלק מהמתחם.
  2. פילוס הריצוף – חובה להתקין רצפת אפוקסי אך ורק על רצפה ישרה ומפולסת. לעתים יש צורך להסיר חלקים מהריצוף הישן על מנת שהתקנת הריצו החדש תצליח, ויש להתייעץ עם גורם מומחה בנושא.
  3. בחירת השיטה – יש כיום כשלוש שיטות מרכזיות להתקנת רצפה עם ציפוי אפוקסי. בשיטה אחת משתמשים אך ורק בצבע על בסיס אפוקסי, בשיטה השניה משתמשים באפוקסי עם פילסו עצמי, ואילו בשיטה השלישית משתמשים באפוקסי רב שכבתי. השיטות מסודרות כך שהן יותר ויותר עבות והרצפה היא יותר עמידה, ולכן עליכם לבחור בשיטה שתתאים לכם.
  4. בדיקת השטח – תמיד לפני שמתחילים להתקין רצפת אפוקסי יש לבצע בדיקה מקדימה לשטח, ולוודא כי יש בו מספיק עומק על מנת להתקין את הריצוף האפוקסי.
  5. טמפרטורה ולחות – תמיד כשיש צורך להתקין חיפוי אפוקסי לריצוף, יש גם לשים לב לתנאים שקיימים בתוך המתחם, מבחינת הטמפרטורה השורה בו והלחות. תנאים בעיתיים עלולים לעכב מאד את התקשות האפוקסי, ולכן כדאי לעתים שלקול שינוי בתנאי האקלים בתוך המתחם.

 

ותמיד לפנות לגורם מקצועי

מומלץ בחום בכל מקרה, שלא לנסות ולצפות את הריצוך בעצמכם עם החומר האפוקסי. הדבר דורש מומחיות מיוחדת, במיוחד כאשר מדובר על ציפוי אפוקסי רב שכבתי. פנו לגורם מקצועי שממילא ידאג ליישום כל כללי הברזל שאותם ציינו כאן, ותוכלו ליהנות במהירות מן הריצוף.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן