נוב 27, 2018 - כללי    אין תגובות

ונטה שקטה לתעשייה

ונטה יכולה להיות אחת הקניות הכי חשובות שביצעתם לבית, לעסק או למפעל. קל לנו לחשוב על ונטה כעל מוצר קטן יחסית שיכול להיות יעיל בעיקר לשירותים כדי למגר ריחות, או לחדר האמבטיה כדי למגר את הלחות המעיקה, אך הוונטה שימושית מאוד גם לתעשיות גדולות. ונטה שקטה לתעשייה יכולה להיות פתרון מעולה לא רק לאוויר נעימה יותר אלא לחיסכון כספי, וזה הזמן להבין כיצד.

מה תפקידה של הוונטה?

כדי להבין כיצד הוונטה יכולה לשדרג את המפעל, יש צורך להבין כיצד היא פועלת. הוונטה היא למעשה מאוורר קטן שמורכב על הקיר, בחיץ שבין הסביבה הפנימית במפעל לסביבה החיצונית שלו. כמו בן שהוונטה יכולה להיות ומתקנת בכל מקום גם בין שני מתחמים פנימיים אך לרוב אין בכך צורך והיא לא תשיג את פעולתה בצורה הזו. התפקיד של הוונטה הוא די פשוט: היא צריכה לבצע סירקולציה בין הסביבה הפנימית לסביבה החיצונית על ידי תחלופת אוויר באנרגיית התנועה של שלבי הוונטה כאשר הוונטה בצורה זו ממגרת ריחות, מורידה את אחוזי הלחות וכן הלאה.

ונטה תעשייתית

למה הוונטה טובה למפעל?

הוונטה יכולה להיות מושלמת למפעל מכמה סיבות: ראשית, היא יוצרת אווירה הרבה יותר נוחה והלחות תרד באופן משמעותי. בין אם יש באותו חלל במפעל עובדים רבים ובין אם מדובר בכמות עובדים קטנה יחסית, הרי שמגיע להם להיות באווירה נוחה. הוונטה יוצרת את האווירה הנוחה ביותר כאשר ונטה שקטה יכולה להיות פתרון הרבה יותר טוב ועליה נרחיב בהמשך. כמו כן, ונטה לא רק יוצרת אווירה נוחה אלא גם דואגת לתחזוקה נוחה יותר של המפעל. מכונות רבות, הקירות, משטחי מתכת וכן הלאה, כל אלו יסבלו מלחות גבוהה כאשר הבלאי יהיה נמוך יותר אם תותקן ונטה במקום.

מהי ונטה שקטה וכיצד היא פועלת?

ונטה שקטה היא למעשה ונטה רגילה לחלוטין כאשר ההבדל היחיד בין שתי הוונטות הוא הרעש שהן מייצרות. גם הוונטה השקטה מחליפה את האוויר בצורה יעילה אך היא עושה זאת ברמת דציבלים הרבה יותר נמוכה וכך היא לא מפריעה לאיש לעבוד. כיצד הוונטה הזו מצליחה לעבוד בדיוק באותה תפוקה מבלי לייצר כמות רעש זהה? היא מצליחה לעשות זאת כיוון שהמנגנון שלה מורכב בצורה כזו שיהיה פחות חיכוך בלהבים והמנוע שלה שקט יותר, למעשה ממש כמו שיש מנועי רכב איכותיים יותר ושקטים יותר כאשר שקט הוא אחד הפרמטרים לאיכותו של מנוע או מוצר מסוים באופן כללי.

מה היתרונות של ונטה שקטה לתעשייה?

כל אחד רוצה לעבוד במקום שקט אך חשוב לזכור שמעבר לאווירה הנעימה שתהיה במפעל, עד כמה שניתן להפוך אווירה תעשייתית לנעימה, מדובר בפגיעה בריאותית שהיא העניין החשוב יותר. חשוב לזכור שבמפעלים יש ונטות גדולות מאוד כיוון שתחלופת האוויר מתבצעת בצורה הרבה יותר מאסיבית. הוונטה שתהיה במפעל לא תהיה דומה לוונטה שיש לכם בחדר האמבטיה, היא תהיה הרבה יותר גדולה וחזקה וכך גם הרבה יותר רועשת. לכן החשיבות של הוונטה השקטה בתעשייה הרבה יותר גבוהה והיא יכולה למנוע פגיעה בריאותית בעובדים, כאשר בסופו של דבר זו תהיה צרתו של המפעל.

איפה נבחר ונטה שקטה?

אם אתם רוצים לרכוש ונטה שקטה למפעל שלכם אתם חייבים לבצע סקר שוק מעמיק בין כל החברות שמשווקות ונטות כדי להבין לא רק מהי הוונטה השקטה ביותר ולא רק מהי הוונטה המשתלמת ביותר לטווח הארוך מבחינת יעילות אנרגטית, אלא מה הוונטה המתאימה ביותר עבורכם. יש מגוון רחב של פרמטרים שצריך להתייחס אליהם כמו חישוב הספק הוונטה לנפח החלל שיש לאוורר ולכן יש צורך בייעוץ מקצועי.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן