ספט 26, 2017 - כללי    אין תגובות

מה זה ויסות חושי רגשי?

איכות החיים שלנו נמדדת בהתאם ללא מעט פרמטרים, כמו כסף, השכלה, מקום מגורים וכדומה. בנוסף לכך, עוד דבר שיכול להשפיע על איך שאנחנו חווים את החיים ועד כמה טוב לנו, זו השאלה האם יש לנו ויסות חושי וגם רגשי תקין. ויסות חושי רגשי זו למעשה היכולת שיש לנו לעבד, בעזרת החושים שלנו, את כל מה שקורה סביבנו, וזה גם מה שמשפיע פעמים רבות על הקשרים החברתיים שלנו ועל הפיתוחים המוטוריים. לכן, אם אתם שמים לב שלילד שלכם יש בעיות שונות בתקשורת, בהחלט יכול להיות שזה הזמן לעשות לו אבחון של ויסות חושי רגשי.

ויסות חושי רגשי

ויסות חושי רגשי והדרך שבה הוא מתבצע

כשמדברים על ויסות חושי וגם רגשי מדברים על סוגים שונים של מערכות שלוקחות חלק בכל העניין הזה והן:

  1. המערכת הויזואלית –המסרים אשר מתקבלים בעזרת חוש הראיה.
  2. המערכת הטקטילית – המסרים שאנחנו מקבלים על ידי המגע.
  3. המערכת האודיטורית – המסרים אותם אנחנו מקבלים על ידי השמיעה.
  4. המערכת הוסטיבולרית – המסרים המועברים על ידי שיווי המשקל.

 

למעשה ניתן לומר כל אחד מהחושים שלנו זו מערכת אחרת שבעזרתה אנחנו מקבלים מידע ומסרים שאותם נוכל אחר כך לתרגם להבנת המציאות. לכן גם חוש הריח קשור לעניין וחוש הטעם משפיע גם הוא על האופן שבו אנחנו חווים את העולם.

איתור הקושי זה הצעד הראשון בדרך לשיפור

הורים רבים לילדים שחוששים שלילד יש בעיה של ויסות חושי וגם רגשי מעדיפים להתעלם מהעניין ולקוות שיהיה בסדר עם הזמן.  זה אומנם נכון בחלק מהמקרים אך לרוב ללא אבחון וטיפול מתאים זה לא יהיה המצב. לכן, במקרים שבהם יש חשד לבעיית ויסות חושי רגשי כדאי יהיה לפנות למכון מקצועי שבו אפשר יהיה לעשות לילד אבחון. האבחון הוא למעשה הצעד הראשון בדרך לשיפור כי אחרי שנקבל את התוצאות נוכל להחליט כיצד יהיה הגיוני לעזור לילד. אתם תראו שעם התמדה והשקעה בטיפול הילד שלכם יוכל לשפר את יכולות הויסות שלו, דבר שישפיע בצורה חיובית על כל הרבדים בחייו.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן