אוק 31, 2016 - כללי    אין תגובות

ביובית לשירות הרשויות המקומיות

שירותי ביובית – מה הם?

שירותי ביובית הינם השם הכולל לשירותים הקשורים לפתיחת סתימות בצנרות, שאיבות ביוב, פינוי בורות בורות רקב ופסולת אורגנית ועוד. השירותים ניתנים לעיריות ורשויות מקומיות לצד לקוחות פרטיים וקטנים יותר כמו בעלי עסקים המורשים להתעסק עם פסולת אורגנית ואף אנשים פרטיים בבתי המגורים שלהם הנתקלים בתקלות נקודתיות באופן שאינו תדיר. ביוב שלא מטופל כהלכה הוא מקור לבעיות תברואתיות שעלולות לגרום למחלות, למפגעי סביבה ולריחות לא נעימים שפוגעים באיכות החיים. חיים במדינה מתפתחת, בעלת מערכות ניקוז בכל מקום, מצריכים גם בעלי מקצוע שידעו לטפל במערכות אלו כאשר הן תקולות.

מה חשוב לבחון כאשר בוחרים בחברה המספקת שירותי ביובית?

  • שהחברה עומדת בתקני הארץ ובעלת הרישיונות המתאימים – לכל מדינה תקני ניקוז ואתרי שפך ביוב משלה שחובה על חברות הביובית להכיר. התקנים וההגבלות מטרתם לשמור שלא ינוקזו נוזלי הביוב למקומות שעלולים להיפגע כתוצאה מהם או למקומות בהם מתגוררים אנשים, שגם הם כמובן עלולים להינזק כתוצאה מחשיפה לפסולת זו. בנוסף, חברה שכזו, תעבוד רק עם בעלי עסקים אשר ברשותם רישיון לעסוק בפסולת אורגנית ובכך מבטיחה את השמירה על החוק במדינה.
  • שהחברה מספקת שירות מהיר – שירות מהיר הוא נושא שחשוב לבחון בכל חברה המספקת שירותים כלשהם. אך שירות ביובית מהיר חשוב מאין כמוהו, ולא בכדי. הצטברות פסולת אורגנית, סתימות ביוב והתמלאותם של בורות רקב, מלבד היותם מפגעים תברואתיים מוכחים, הם גם מדד לרמת החיים באזורים מיושבים. חברה המספקת שירות מהיר תורמת לשיפור איכות החיים ומצדיקה כל מחיר שתגבה מלקוחותיה. כמובן ששירות מהיר חשוב שייעשה במקצועיות, אחרת אין חשיבות לזמן שאורכת העבודה.
  • שהחברה דואגת לשמור על איכות הסביבה לצד ביצוע עבודה מקצועית – על הצורך בעבודה מקצועית דנו גם בסעיף הקודם ואין עליו עוררין. אך חשוב גם להסתכל מעבר לפינה הפרטית שלנו, ולחשוב כיצד עבודות ביובית משפיעות גם על הסביבה. פינוי פסולת אורגנית, רקב או שחרור סתימות ביוב מלווים בשינוע חומרים כימיים שרובם מזיקים לסביבה. הבחירה במקומות ההטמנה הנכונים עבור אותם חומרים חשובה ביותר. בעלי חיים וצמחים רבים עלולים להיפגע במידה והחברה המטפלת בכל הללו לא תשקיע מחשבה באזורי הפינוי. מתפקידנו לברר את הפרטים הנוגעים לשמירה על איכות הסביבה כאשר אנחנו עומדים בפני בחירת נותן השירות.

ומבין כל העומדות בקריטריונים הנ"ל, כדאי לבחור בחברה גדולה עם המלצות

שירות חוקי העומד בתקני הארץ, שירות מהיר ומקצועי ושירות שפוגע באופן המינימאלי ביותר בסביבה הם רק חלק מן הקריטריונים שיש להביא בחשבון כאשר בוחרים חברת ביובית. חשוב לבחון את גודל החברה ואת העסקים או הרשויות עמם היא עובדת, משום שהם למעשה מדד למקצועיותה ואמינותה של החברה. חברה מקצועית תספק את השירותים באופן שווה ללקוחות גדולים וקטנים כאחד ללא העדפה או משוא פנים.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן