ינו 1, 2019 - כללי    אין תגובות

איך מזהים ירידה בשמיעה?

ירידה בשמיעה יכולה להשפיע באופן ניכר על איכות חייכם. האם אתם סובלים מבעיית שמיעה? האם איכות השמיעה שלכם ירדה בשנים האחרונות? יכול להיות שכן ואתם אפילו לא מודעים לכך.

האם ירידה בשמיעה מסוכנת?

ירידה בשמיעה היא אינה מצב מסכן חיים אך היא יכולה לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים. כאשר אדם לא שומע היטב הוא יכול להיות בסכנה בעיקר כאשר המצב רע מאוד והוא לא מצליח לנהוג בצורה כשירה או לבצע פעולות שדורשות שיתוף פעולה עם אנשים אחרים שמחייבת שמיעה טובה, אך מלבד זאת עיקר הפגיעה תהיה בשיחות שלו עם אנשים ובקושי היום יומי לבצע פעולות שגרתיות בנוחות. הפגיעה לרוב תחמיר אם לא תקבל טיפול כאשר השלב הראשון בטיפול הוא להבין מה הסימנים לכך.

מכון שמיעה

האם יש הבדל בין זיהוי ירידה בשמיעה למבוגרים וילדים?

ירידה בשמיעה אצל ילדים וירידה בשמיעה אצל מבוגרים יכולה להיות שונה מאוד גם במאפיינים שלה, גם בגורמים לה וכמובן גם בתסמינים שאליהם תוכלו לשים לב כדי להתחיל את האבחון הרפואי המלא ומציאת דרך הפתרון המתאים. בעוד שלמבוגרים הסיבה הראשית לירידה בשמיעה היא הגיל, או מחלות שונות שנפוצות לגילאי 50 ומעלה, ילדים ותינוקות יכולים לסבול מפגיעות מולדות או מחבלות. כמובן שגם לילדים ותינוקות ייתכנו בעיות באוזניים ומחלות שיגרמו לירידה בשמיעה אך הן יהיו שונות ממחלות של מוגרים. כמו כן, הסימנים יהיו שונים לחלוטין ועל כן יש להרחיב יותר כדי לזהות בקלות.

מה הסימנים לירידה בשמיעה?

  • אם תרצו לברר האם לתינוק שלכם יש בעיית שמיעה כלשהי, יהיה לכם הרבה יותר קשה לגלות זאת מאשר לילד מבוגר יותר וכמובן לאדם בוגר מהסיבה הפשוטה שהוא לא מדבר ולמען האמת גם לא מבין מה אתם אומרים לו. עם זאת, אם אתם שמים לב כי התינוק לא מגיב לשם שלו, לא מגיב כלל לקול ונדמה שאפילו קולות מסוכנים שהוא צריך לשמוע לא מעוררים אצלו תגובה, כדאי לבדוק אותו.
  • ירידה בשמיעה אצל ילדים תהיה בולטת יותר אך עדיין למרות בגרותו של הילד לא בטוח שהוא יספר ממה הוא סובל ולעתים הוא בכלל לא יידע. ירידה בשמיעה אצל ילדים תתבטא לרוב בביישנות, בקול רם מידי בעת הדיבור, אין מענה כאשר פונים אליו לעתים והוא יכול גם לפתח בעיות למידה בגלל שהוא לא מבין מה המורה אומרת.
  • אצל מבוגרים ירידה בשמיעה תהיה הרבה יותר פשוטה להבנה כיוון שהם יכולים לשים לב טוב יותר לעצמם בגלל המודעות הגבוהה יותר מאשר ילדים ותינוקות. יכול להיות שהמבוגר ישמע מוזיקה או טלוויזיה חזק מידי, יכול להיות שהוא לא יקשיב כשפונים אליו ויכול להיות שהוא ידבר בקול חזק מאוד שלא הולם אותו. כמו כן, ירידה בשמיעה למבוגרים יכולה להתרחש בעיקר מרעש חזק במקום העבודה ולכן יש צורך להיבדק במכון שמיעה לעתים תכופות.

כיצד אפשר לאבחן את הבעיה ולספק פתרון?

אחרי שהבנתם שהשמיעה שלכם נפגעה, בוודאי תהיו מבולבלים ולחוצים כאחד. השאלה הגדולה היא מה עושים מכאן והערפל יכול להרוס לכם את שגרת החיים, ולכן כדאי לקבוע כמה שיותר מהר תור למכון לבדיקה שמיעה. במכון לבדיקת שמיעה יבצעו את כל הבדיקות הנחוצות כדי להבין האם אתם סובלים מירידה בשמיעה והאם אתם סובלים מבעיה כלשהי או שמא זהו הגיל שעשה את שלו. אפשר לקבוע תור למכון שמיעה ציבורי או למכון שמיעה פרטי כאשר לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו, כאשר יכול להיות שבסוף הבדיקה ימליצו לכם להסתובב עם מכשיר שמיעה או שאין צורך בטיפול.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן