אפר 24, 2013 - כללי    אין תגובות

איך מבצעים שיפוץ חלקי בבית שבנוי מבלוקים?

ניסור בטון מאפשר, בין היתר, גם שיפוץ חלקי של בתים, הבנויים מבלוקים. זהו יתרון משמעותי של ניסור הבטון, משום שבזכותו יכולים הבתים, הבנויים מבלוקים, ליהנות משיפוץ ללא שבירת קירות כללית. בזכות שירותי ניסור בטון, ניתן לשנות לחלוטין את המראה של הבית, להוסיף חדרים, וליהנות מעשרות אפשרויות אסתטיות חדשות. הניסור מתבצע על ידי אנשי מקצוע, ונעזר בכלים מתקדמים. בעלי בתים, שבנויים מבלוקים, יכולים באמצעות ניסור הבטון לערוך שיפוצים חלקיים במינימום הוצאות וטרחה. אך אילו סוגי שינויים כדאי לקחת בחשבון, וכיצד עדיף לבצע את השיפוץ?

כל האפשרויות המגולמות בעבודות ניסור בטון

אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר בקרב בעלי בתים, הבנויים מבלוקים, ומעוניינים לבצע שיפוץ, כוללת פתיחת חלונות וקירות. שיטת ניסור הבטון הייחודית מתבצעת ללא זעזועים וללא אבק, כאשר בחדרים פנימיים ניתן עדיין להמשיך ולגור בבית. זו היא שיטה אידיאלית עבור משפחות, אך גם בקרב מבנים ציבוריים ובתי מלון משתמשים בה לעיתים קרובות.

אפשרות לא פחות אטרקטיבית לשיפוץ חלקי של בתים, הבנויים מבלוקים, היא פתיחת דלתות וחלונות בחדרי ממ"ד. היות והממ"ד הוא תנאי חובה בבניית בפרויקטים חדשים, הפתיחה של הדלתות והחלונות מכניסה אל הבית תחושה רעננה, ומגדילה את הערך הכלכלי שלו. בעבודות ניסור הבטון הללו ישנו חיתוך בבטון מזוין, ללא אבק או מגבלת עובי. המשמעות היא שיפוץ חלקי או כללי של חדרי הממ"ד, המשמשים למגורים.

ניסור הבטון המודרני מאפשר גם קידוח עגול. זו היא צורת קידוח, המתאימה לתעלות חשמל, צנרות מיזוג, מייבשי כביסה, פתחי אוורור (ונטות) ותעלות אינסטלציה. הקידוח העגול הוא גולת הכותרת של ניסור הבטון, והוא אחד הגורמים העיקריים להצלחתה של השיטה בשיפוץ בתים, הבנויים מבלוקים.

ישנם לקוחות, המעוניינים לשפץ באופן חלקים בניינים שלמים, הבנויים מבלוקים. עבורם ניתן למצוא עבודות ניסור, הכוללות יצירת פתחים למדרגות חירום ועליות גג. עבודות אלו משדרגות את הבניינים, ומחליפות לעיתים פרויקטים רחבים יותר, כגון פינוי-בינוי או תמ"א 38. למעשה, עיריות מזמינות לא מעט עבודות לניסור בטון עבור הריסה והפרדה של מבנים ללא נזק לסביבה. הניסור כולל חציבה באבן, בסלע ובמשטחים קשים על ידי שימוש בקומפרסור וכלים מיוחדים.

עבודת הניסור

טכניקות ניסור הבטון, המתאימות לשיפוץ חלקי של בתים, הבנויים מבלוקים, מבטיחות שני יתרונות בולטים:

א. ללא סדקים – הטכניקות המתקדמות אינן יוצרות סדקים בבטון, וגם לא פוגעות בתשתית.

ב. ללא פיצוצים – ניסור הבטון מתבצע בהיעדר של פיצוצים בשאר חלקי הדירה. זו הסיבה שניתן לבצע שיפוץ חלקי ללא חשש, ולחסוך בהוצאות נוספות.

לסיכום, ניסור הבטון משנה לחלוטין את היחס של בעלי בתים, הבנויים בלוקים, אל הנכס שלהם. יחד עם זאת, על מנת לנצל את הפוטנציאל של ניסור הבטון, יש לפנות אל אנשי מקצוע מנוסים.

1

Comments are closed.


דילוג לתוכן