אוק 28, 2014 - כללי    אין תגובות

איך ולאן מפנים פסולת בנייה?

אחת הסוגיות שחשוב להכיר, בכל התחום של פינוי פסולת, הוא בהתמודדות על פסולת בנייה. נכון להיום, המשרד להגנת הסביבה הגדיר כי הפסולת המרכזית שיש לטפל בה כיום, בעדיפות לאומית – היא פסולת הבנייה. מדוע מצב זה נוצר? לצערנו בעבר, גורמים רבים בתחום הטיפול בפסולת, פשוט פעלו באופן לא חוקי – ופינוי את פסולת הבנייה לשטחים ציבוריים שלא שימשו להטמנת פסולת. הסיבה לכך הייתה שבעוד שהרשות המקומית טיפלה בפסולת ביתית וחברות פינוי טיפלו בפסולת תעשייתית – הרי שפסולת הבנייה נותרה כמעין עניין חורג שאיש לא לקח עליו אחריות. בשנים האחרונות המצב השתנה, עם עליית המודעות לסיכון הבריאותי והסביבתי הממשי בפסולת הבנייה – ולכן היום יש חוקים והגדרות ברורים מאד, להתמודדות עם פסולת הבנייה.

פינוי  פסולת

פינוי פסולת

אז איך מטפלים בפסולת?

  • ריכוז הפסולת – השלב הראשון של פינוי פסולת נוגע לריכוז שלה. בכדי שהתהליך יתבצע באופן חוקי, תקין ואף לא מזיק לבריאות, יש בשלבים הראשונים לרכז את הפסולת באתר הבנייה. את לרוב, כשתפנו לקבלן פסולת, הוא יספק לכם עוד בשלבים הראשונים מכולות גדולות לריכוז של פסולת הבניין. כך, הפסולת לא תושלך בשטח ציבורי, וגם לא יהיה קשה בהמשך לפנות אותה. את הפסולת תוכלו להעביר לתוך המיכל, בעזרת שרוולים מיוחדים ישירות מאתר הבנייה לתוך המכולה. לרוב למכולות אלו קוראים "צפרדעים" בשל צורתם. שימו לב שאם יש יותר פסולת ממה שחשבתם בהתחלה-  יש להזמין מכולות נוספות, או לפנות את הישנות בהתאם.
  • מתי מפנים את הפסולת? – כדאי לשים לב שלרוב, פינוי פסולת בנייה לא תתבצע רק בסיום הפרויקט. לרוב, תהיה הצטברות בכמות גבוהה מאד של פסולת בנייה שיש לפנות עוד באמצע העבודות .קבלני עבודה וטיפול בפסולת, יוכלו כמובן לפנות את הפסולת במועדים קבועים, וכך לדאוג שהשטח יהיה מוכן לקליטת פסולת חדשה, כך עד לסיום הפרויקט. הדבר גם שומר על בריאות הציבור, ולרוב גם יש תקנות לכמויות מסוימות של פסולת בנייה שיש לפנות.
  • להיכן מפנים את הפסולת? – יש מספר אתרי הטמנה מורשים בארץ לטיפול בפסולת, אולם, כשמדובר על פינוי פסולת בנייה, כדאי לזכור שהטיפול בהם הוא שונה. בכדי לעודד את תהליך הפינוי וגם להפוך אותו ליעיל יותר, אתרי הטיפול וההטמנה לפסולת בנייה, הם אתרי מחזור בנוסף. מה זה אומר ?שאת החלק המשמעותי ביותר של פסולת הבנייה – הבטון, המתכות השונות, עבודות הגבס השונות, העץ, ועוד חומרים שונים – כל אלו ניתנים למחזור, והדבר אף משתלם במיוחד, ובסוף הציבור כולו מרוויח מכך.

 

הכל מתחיל ונגמר בחברה

כדאי לזכור שבשורה התחתונה, הפינוי היעיל והתקין של פסולת הבנייה, ויותר מכך – פינוי בריא במיוחד ששומר על הסביבה, מתחיל ונגמר בפניה לחברת הפינוי המתאימה. חשוב מאד לפנות לחברה אשר פועלת כחוק ומפנה רק לאתרים המורשים – וכך כולם יוצאים מורווחים.

יש לך מה להגיד השאר תגובה כאן!


דילוג לתוכן